Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
SW k DP PB2

Samotnou hru DP PB2 můžete stáhnou zde:

http://digitalpaint.planetquake.gamespy.com/files.html

již dlouho se čeká na novou verzi. Má zpoždění již několik měsíců a snad se jí dočkáme už brzo. Zatím je ke stažení build16. Build17 by měl přinést podstatné vylepšení hlavně pro servery. Již dnes některé servery jedou na verzi 16,5 která není oficiální. Tak snad již brzo. Když jsem se v říjnu ptal přímo tvůrce PB2 (jitspoe z klanu xB – crossbones), tak mi řekl, že bude snad v listopadu. Bohužel ale stále dodnes není L

NOVINKA!!!

Objevil se nový prográmek na komunikaci, který je přímo propojen s DP PB2. Jmenuje se XFIRE a můžete se jeho nejnovější verzi stáhnout tady:

http://xfireimg.com/xfire/client/xfsite/xfire_installer.exe

Myslím, že není nutný popis co s tím. Je to obdobný ICQ a jiným komunikačním programům. Po instalaci se zaregistrujete username (což může být problém, jsou už hodně zabraný) a pak už je pustíte. V tomto programu vidíte seznam všech aktivních serverů se seznamem hráčů, včetně jejich skóre a pingu. Mé jméno pro XFIRE je jackaaal J

Čeština do něj ještě neexistuje. Ale není to nic složitého. Po dvojím poklikání na server se vám sám pustí PB2 a připojí vás na daný server. Pokud vám během hry přes XFIRE někdo napíše, tak se vám to objeví jako malý okno ve hře.

XFIRE zobrazuje u všech z vašeho seznamu, kde právě hrajou. Vidíce zda mají puštěný PB2 a pokud ano, tak na jakým jsou serveru. Je to super novinka. Všem doporučuju. Zatím jsem ukázal StAnDovi z CzS a taky se mu to líbilo :P

KOMUNIKACE:

Většina z vás stále ještě používá klasické ICQ. Nejspíš proto, že vám kvůli němu ještě nikdo několikrát nehacknul kompa jako mě. Všem doporučuji aspoň zkusit některý z jiných SW, které podporují i ICQ:

QIP http://www.stahuj.cz/?g[s]=qip nyní nová verze 7995 – podporuje ICQ a AIM (jen jedno aktivní). Čeština existuje.

Miranda IM http://www.miranda.cz/download.php jednoduchý prográmek, který se ani neinstaluje. Naprosto bezpečný! Podporuje téměř vše a vše může být současně puštěný. Dokonce i víc stejných Plutonů najednou. Můžete mít najednou v Mirandě dvě (i dvacet) ICQ. Podporuje: ICQ, MSN, AIM, Jabber, Yahoo, IRC. Pak doporučuju zkusit některé doplňkové pluginy: http://www.miranda.cz/plugins.php (včetně češtiny).

Trillian http://www.stahuj.cz/?g[s]=trillian Super věc, ale já si na něj nezvyknul :] Populární hlavně v Německu. Má dvě verze – basic a pro. Podporuje vše jako Miranda. Čeština není.

Já osobně používám QIP na ICQ a Mirandu na vše ostatní včetně IRC. Nastavit Mirandu pro IRC je sice peklo, ale když se to už povede, tak je to super věcička :D

IRC   

Ano IRC, to je to, co po vás už dávno chci, abyste si instalovali. Můžete použít přímo program mIRC z  www.mirc.com (stáhněte kterýkoliv). A nebo některý z výše zmíněných komunikačních prográmků.

Je pravda, že ovládání IRC není jednoduché, ale stačí se naučit pár příkazů a je to pohodička. Běžný uživatel nemusí znát vše. Já sám mám u sebe vytištěný návod se všemi příkazy.

Návody jsou zde:

http://www.globalgamerscenter.net/?p=sup_helpguides

Budu popisovat postup pro nastavení programu mIRC z  www.mirc.com

Instalaci zvládnete určitě všichni. Pustíte mIRC…

 1. objeví se tabulka mIRC Options
 2. vyplníte tabulku – full name (vaše celé jméno), email (váš email J , Nickname (váš nick), alternative nick (druhý nick, pokud při připojení již někdo má ten váš hlavní, tak se připojíte na tento) – pokud po nastavení budete mít problém s připojením, tak zkuste jiný nick – možná někdou používá vaše oba)
 3. vlevo máte označený Connect – klikněte na to pod tím – Servers
 4. dejte EDIT
 5. vyplňte přesně takto !!!

Description: „sem napište cokoliv – třeba abc“

IRC server: irc.gg-center.net

Port(s): 6667

Group: globalgamers

Password: „nechte prázdný“

 1. dejte OK
 2. klikněte vlevo opět na Connect
 3. nedávejte OK!!!! Ale klikněte na „connect to server“
 4. chvilku počkáte než se připojíte
 5. vyskočí vám rámec s nabídkou serverů – z těch žádnej nevybírejte
 6. klidně ten rámec zavřete
 7. měli byste mít otevřený rámec STATUS
 8. dole je vždy řádek do kterého můžete psát příkazy

Příkazy pro IRC najdete všechny v návodu, na který máte výše odkaz.

Nejdůležitější příkazy:

/ns register AccountName Password EmailAddress

místo accountname dáte svůj nick

místo password si zvolíte svoje heslo

místo EmailAddress dáte svůj skutečný email (přijde vám potvrzení aktivace)

- tímto si zaregistrujete nick a nikdo vám ho nevezme

- přijde vám email kde bude obsažený příkaz který zkopírujere do příkazového řádku v IRC

/ns auth AccountName Password

- to budete dávat vždy po puštění IRC, abyste se autorizovali na svůj nick. Pokud to neuděláte, tak nejste ověření a nemůžete dělat hodně věcí.

/cs register #channel

- tímto si vytvoříte vlastní channel (jako mám třeba já #czech – místo channel dáte svůj název)

běžné příkazy:

/j #channel

- připojíte se k existujícímu kanálu (zkuste třeba #czech)

- každý kanál vám vyskočí v novém rámci – příkazy můžete psát do kteréhokoliv rámce

- po otevření už můžete psát rovnou vzkazy

heslo pro autorizaci si můžete dát do skriptu, abyste to nepsali furt ručně – v IRC dáte TOOLS – SCRIPTS EDITOR – a v kartě REMOTE napíšete:

on 1:CONNECT:/auth NICK HESLO

také všechny channels, které chcete otevřít po startu si můžete zadat a pustí se vám rovnou po puštění:

v IRC dáte FAVORITES – ADD TO FAVORITES…

vyplníte jen channel (např: #czech) a zaškrtnete „Join on connect“

Pokud tohle vše zvládnete, tak to nejhorší máte za sebou – pak doporučuju vytisknout návody a mít je u sebe a zkoušet vše co tam jde. Uvidíte co vše se dá dělat :]

A důležitý channel je #ch1ll – tam když napíšete !match tak vám to dá IP adresu serveru, kde můžete klidně hrát (včetně hesla pro vstup a pro login na změnu map).

Omlouvám se pokud tu jsou nějaký chyby nebo překlepy, ale bylo to dost vysilující to napsat a znova to po sobě číst nebudu :D

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek